نصب پارچه دیواری

مجموعه طراحی و دکوراسیون داخلی نقش آذین از عناصر طبیعی و منحصر بفرد در اجرای پروژه های مسکونی و اداری و تشریفاتی استفاده میکند  که از آن جمله میتوانیم به استفاده از پارچه دیواری که از الیاف طبیعی تولید و محصولات  معروف نساجی در اروپا و امریکا ودیگر برند ها و نیز نصب پارچه ای به صورت حرفه ای نام ببریم.

نصب پارچه دیواری در اصل بایستی علاوه بر رعایت اصول و قوانین نصب از تجربیات و شناخت نوع پارچه دیواری مورد استفاده در پروژه بهره مند شد 

نصب پارچه دیواری در پروژه های اجرایی دکوراسیون داخلی بسیار حایز اهمیت و مهم میباشد زیرا با نصب حرفه ای و بدون ایراد میتوانیم پروژه ای کامل و بی عیب و نقص را به کارفرما تحویل نماییم و با توجه به قیمت بالای پارچه های دیواری برند معروف پس از نصب بی نقص میتوانیم تم سویه حساب مبلغ فاکتور را وصول نماییم.

نق

نصب پارچه دیواری بایستی با توجه به جنس پارچه دیواری مورد استفاده و نیز امتحان کردن قسمت کوچکی از آن در مورد واکنش به چسب دیواری و نیز نوع چسبندگی و از این قبیل و نیز توجه به سالم بودن دیوار های مورد انجام پارچه دیواری عملیات نصب صورت گیرد 

نصب پارچه دیواری بایستی در دمای هوای متعادل انجام گیرد تا عملیات چسبیدن پارچه به دیوار به بهترین نحو صورت گیرد .

نصب پارچه دیواری بایستی بصورت تراز عمودی و افقی از نظر طرح های روی پارچه نصب گردد که در پروژه های حرفه ای از تراز لیزری برای این امر استفاده میگردد .

نصب پارچه دیواری در ابتدا باید مورد بررسی قرار گیرد که دیوار های مورد اجرا پارچه بر روی آنها دارای زیر سازی مناسب و صاف میباشند یا خیر 

نصب پارچه دیواری در پارچه دیواری با عملیات بررسی زیر سازی و بعد از آن آغشته نمودن دیوار ها با چسب مخصوص کاغذ دیواری و چسباندن یک تیکه پارچه روی دیوار و صاف نمودن آن توسط لیسه پلاستیکی مخصوص کاغذ دیواری میباشد که در نهایت دیوار هایی با پارچه چسبیده روی آنها بدست میآید ولی در پارچه کشی روی دیوار به گونه ای دیگر پار چه روی دیوار مبله میشود به این صورت که ابتدا دیوار های مورد نصب پارچه با الیاف مصنوعی ویسکوز زیر سازی میشوند و بعد از آن بر روی آن پارچه با تکنیکی منحصر بفرد روی دیوارکشیده میشود و در انتها های دیوار پارچه لب برگردان میشوند ولی در نصب پارچه دیواری در انتهای دیوار ها پارچه بریده میشود که مقداری حالت ریش ریش نخ پیدا میکند.

 

 پارچه دیواری  در محیط های داخلی با رنگ های گرم مانند زرد روشن یا کرم و بژ و درمقادیر کمتری طلایی فضای داخلی اتاق یا سالن را پر از گرمی و نور و نشاط میسازد که از نظرروان پزشکی زرد شاد ترین رنگ طیف می باشد همراه با حس گرمی و شادی و خوش بینی ولی بایستی به این موضوع نیز توجه داشت که بیش از حد قرار گرفتن در معرض رنگ زرد روشن میتواند باعث اظطراب و بی قراری گردد.

پارچه دیواری در محیط های داخلی بارنگ های طیف گرم بارنگ نارنجی روشن که از ترکیب دو رنگ قرمز و زرد است ، ترکیبی از دو رنگ را دارا می باشد. این رنگ انرژی و سرزندگی رنگ قرمز و گرمی و نشاط رنگ زرد را داراست. در تنالیته ای از طیف این رنگ دوست داشتنی از رنگ هلویی روشن که رنگی بسیار دلپذیر در خانه است بسیار استفاده می گردد.هلویی روشن در اماکن مجلل و رستوران های گران قیمت استفاده می گردد که با نصب پارچه دیواریدردیوارهایی از فضا هارمونی و هماهنگی ویژه ای را بوجود می آورد.

پارچه دیواری  در محیط های داخلی که با رنگ سبز روشن طراحی میشوند باعث آرام بخش تر شدن فضای داخلی می گردد ولی معمولأ در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل از تنالیته ای از طیف رنگ سبز مثل زیتونی سبز دریایی روشن و تیره و سبز دودی و سبز کبریتی تیره استفاده می گردد.

پارچه دیواری   در محیط های داخلی با رنگ های آرامبخش مثل آبی که باعث بزرگتر به نظر آمدن محیط می شود و رنگی آرامبخش و مثبت است.در طراحی دکوراسیون داخلی از رنگ های فیروزه ای کدر و فیروزه ای سیر و فیروزه ای تیره و آبی کبریتی سیر و روشن و آبی اسمانی سیر و روشن و سرمه ای و لاجوردی رنگ بندی سالن های پذیرایی با شکوه و اماکن تشریفاتی رسمی با ترکیب با رنگ های گرم و همچنین طلایی و نقره ای و نصب پارچه دیواری های مناسب در فضاهای داخلی مجلل زیبایی و وقار خاصی را به محیط می دهد.

پارچه دیواری در محیط های داخلی که با رنگ بنفش یا ارغوانی طراحی می شوند به محیط حس اشرافیت و سلطنت و تجملی می دهد. رنگ بنفش ترکیبی از قرمز هیجان آور با آبی آرام بخش است و در حالتی که دارای قرمز روشن بیشتری باشد دارای انرژی بیشتری می باشد در طراحی و دکوراسیون داخلی در خانواده رنگ های بنفش از نیلی کمرنگ و بادمجانی روشن و بنفش مخملی و بنفش دودی و نیلی در اماکن و محیط های مختلف استفاده می گردد و از آنجا که رنگ ارغوانی رنگ مورد علاقه خانم ها می باشد از این رنگ در رنگ آمیزی اتاق های خواب مستر هم با هماهنگی با پارچه دیواری استفاده می گردد.

 پارچه دیواری  در محیط های داخلی با رنگ های بسیار روشن مایل به سفید شامل رنگ های صورتی محو و کرم نعنایی و آبی محو و نیلی محو و سفید خاکستری و بژدریایی  و بژ روشن و هلی و پوست پیازی و استخانی و کتانی و یشمی محو در وسعتی بزرگ  از دکوراسیون و طراحی داخلی مورد استفاده می شود که از رنگ های صورتی آن در اتاق های دخترها و رنگ های آبی آن در اتاق پسرها استفاده می گردد.و از طیف هلویی و دیگر رنگ های بژ و خاکستری و از این قبیل در سالن های پذیرایی و نشیمن استفاده می شود.

 پارچه دیواری  در محیط های داخلی با رنگ های قهوه ای شامل رنگ های کاکایویی و بادامی سیر و روشن و عسلی و خردلی و ماشی و برنزی و آلبالویی که همگی از زیر مجموعه رنگ های قهوه ای هستند بسیار کاربردی و تأثیر گذار می باشند.شامل رنگ هایی می شود که در طبیعت زیاد کاربرد دارد و در دکوراسیون داخلی رنگ قهوه ای یک اهرم اصلی در استفاده از رنگ ها می باشد. در فضای داخلی  پارچه دیواری شده با رنگ های خانواده قهوه ای حس ثبات و سادگی و آرامش بوجود می آید و این رنگ ها را می توان در فضاهای مختلفی از قبیل  فضاهای نشیمن و کتابخانه ها و ویلاهای روتیک می باشد.

پارچه دیواری  در فضاهای داخلی با رنگ های مشکی استفاده شده در خطوط جزیی از فضای داخلی مانند سنگ های مشکی استفاده شده روی کنسول های تزیینی و دستگیره های درب و اثاثیه منزل مشکی رنگی همانند پیانو رویال مشکی هماهنگی و زیبایی منحصربفردی ایجاد می نماید.نصب پارچه دیواری در این فضا باعث هر چه زیباتر شدن اشیاء و خطوط جزیی مشکی می گردد.

پارچه دیواری  فضاهای داخلی با رنگ های خاکستری که شامل خاکستری مات و سیر و نقره ای و توسی و دودی و سربی می شود.رنگ های خاکستری در دکوراسیون داخلی می تواند پس زمینه فوق العاده برای رنگ های تند و شدید باشد. و همچنین با رنگ سفید هماهنگی فوق العاده را در ابزارها و گچبری ها و دیوارها و درب و پنجره پیدا می کند. نصب پارچه دیواری در اتاق ها و سالن هایی که از ترکیب رنگ خاکستری و رنگ های تند و گرم دیگرو سفید استفاده میشود بسیار حرفه ای و دلباز می گردد.

پارچه دیواری در فضاهای داخلی که غالب رنگ آنها بیشتر سفید می باشد در دکوراسیون داخلی بستر مناسبی برای نمایش دادن رنگ های گرم و تند و دیگر رنگ ها می باشد بنابراین اصلی ترین رنگ برای دکوراسیون و طراحی داخلی بشمار می آید.

 

     صفحه اصلی        |      درباره ما        |      محصولات و خدمات        |      گالری تصاویر        |      تماس با ما   
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت نقش آذین می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح