پارچه کشی روی دیوار (پارچه کوبی )

مجموعه طراحی و دکوراسیون داخلی نقش آذین از عناصر طبیعی و منحصر بفرد در اجرای پروژه های مسکونی و اداری و تشریفاتی استفاده میگردد که از آن جمله میتوانیم به استفاده از پارچه های نفیس دیوار کوب که از الیاف طبیعی تولید و محصولات  معروف نساجی در اروپا و امریکا و دیگر برندها میباشند نام ببریم.

 

پارچه کشی روی دیوار -پارچه کوبی با پارچه های مخمل و ساتن و تافته و جیر و چرم و نیز پارچه های دارای ترکیبات ابریشم و لنین و ویسکوز که دارای خاصیت ضد آب و ضد لک و ضد اشعه خورشید و پوسیدگی با طرح ها و رنگ های بسیار متنوع استفاده کرد.

 

پارچه کشی روی دیوار -پارچه کوبی از نظر طرح شامل طرح های لوزی و راه راه و لوزی و اشکال هندسی دیگر از الیاف بامبو و نیز طرح های شانتون دار از الیاف کتان و ویسکوز طبیعی و طرح های گلدار داماس نیو  کلاسیک و مدرن میباشد.

پارچه کشی روی دیوار -دیوار کوب پارچه ای را میتوان در فضاهای مختلف طراحی داخلی ساختمان با توجه به طرح و رنگ و جنس از قبیل فضاهای نشیمن و اتاق تلویزیون و سالن پذیرایی و اتاق خواب اصلی اتاق هایدختر و پسر در پروژه های مسکونی استفاده نمود .همچنین با ایجاد طرح های مربوط به فضای داخلی سالن های اجتماعات و کنفرانس و تشریفاتی نیز میتوان با توجه به طرح و رنگ و ساختار نصب متفاوت از این عنصر در طراحی داخلی فوق العاده حرفه ای بصورت چشمگیری استفاده نمود.   
 
 
پارچه کشی روی دیوار -دیوار کوب پارچه ای از نظر اصالت و هویت بیشتر شامل سبک های فرانسوی معماری و طراحی داخلی میشود و هماهنگی فوق العاده ای را با اجناس لوکس کلاسیک و پست مدرن شامل مبلمان های طراحی شده خاص و لوستر ها و چراغ ها و اجناس
 تزیینی برند و گچ بری ها و تابلو نقاشی های اصل پیدا میکند.
 
 
 پارچه کشی روی دیوار -پارچه کوبی روی دیوار در اکثر پروژه های مطرح و بنام بین المللی مورد استفاده قرار میگیرد که میتوان از آنجمله به هتل پنج ستاره برج العرب دبی اشاره نمود.
 
 
پارچه کشی روی دیوار -دیوار کوب پارچه ای از متریال های عام و موجود در بازار از قبیل کاغذ دیواری های بی کیفیت و دیوار پوش های پلاستیکی فاصله گرفته و با استفاده از دید طراحی شده حرفه ای در پروژه های حرفه ای مورد استفاده قرار گرفته است.
 
پارچه کشی روی دیوار -پارچه کوبی روی دیوار را میتوان در هزینه های رنج متوسط و و رنج بالا با توجه به هزینه های پارچه های مصرفی در آن در پروژه های اجرایی بودجه بندی نمود که در صورت نیاز مشاورین ما پس از بازدید و اندازه گیری به صورت حضوری یا تلفنی اعلام هزینه مینمایند و پیش فاکتور ارایه میگردد.
 
 
پارچه کشی روی دیوار -پارچه کوبی را میتوان با دیگر عناصر طراحی داخلی پروژه هماهنگ نمود از این قبیل عناصر میتوان به پرده ها و پارچه های مبلمان و روتختی و دیگر عناوین داخلی اشاره نمود.
 
 
 پارچه کشی روی دیوار-پارچه کوبی در موارد بسیاری جهت صداگیری فضا و جلوگیری از خروج و ورود صدا از دیوار ها و فضا استفاده میشود .الیاف ویسکوز بکار رفته در زیر سازی آن باعث نرمی روی دیوار به ضخامت 4 میلی متر میشود که همان نرمی باعث خاصیت آکوستیکی دیوار ها و فضای داخلی و همچنین ضد سرما و گرما شدن دیوار ها میگردد.
 
 
پارچه کشی روی دیوار -دیوار کوب پارچه ای شستشو و نظافت و گرد گیری با استفاده از فوم های نظافتی قابل استفاده در مبلمان میباشد و عمر آن بالای 15 سال بدون در رفتگی و پارگی و رنگ رفتگی و خرابی میباشد.
 
 
پارچه کشی روی دیوار -پارچه کوبی  دارای خاصیت جذابیت و  زیبایی چشمگیری در طراحی داخلی ساختمان میباشد و به دلیل تار پود قابل رویتدر پارچه و نرمی و تاچ آن روی دیوار تفاوت بسیاری با کاغذ های دیواری مصنوعی و ثابت روی دیوار دارند.
پارچه کشی روی دیوار -دیوار کوب پارچه ای  در بسیاری از موارد از کاغذ دیواری های پارچه ای محصول ایتالیا یا بلژیک و دیگر برندهای معروف آلمانی ارزان تر و در حدود نصف قیمت آنها هزینه متحمل میگردد .
 
 
پارچه کشی روی دیوار -پارچه کوبی دارای شناسنامه بین المللی در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی میباشد و شامل سالهای متمادی سعی و تلاش مجریان و طراحان داخلی در ایجاد چنین فن و هنری میباشد .
 
 
پارچه کشی روی دیوار -پارچه کوبی از منشا طراحی های داخلی مجموعه کاخ های ورسای فرانسه نشات گرفته و در طی زمان با تغییرات زیادی در طراحی پارچه های مرغوب هم اکنون نقش مهمی را در طراحی های حرفه ای داخلی ایفا میکند. 
پارچه کشی روی دیوار -پارچه کوبی شامل یکی از عناصر اصلی در طراحی داخلی میباشد و به دلیل دست ساز بودن آن دارای ارزش هنری درپروژه های طراحی داخلی میگردد.
 
 
ولی کاغذ های دیواری پارچه ای نوعی کپی برداری از این هنر مباشد که در سالیان اخیر مورد استقبال زیادی قرار گرفته که به علت تولید انبوه و اقتصادی کردن آن در بسیاری از پروژه ها بدلیل نصب غیر حرفه ای و سرعت عمل بی مورد در نصب با خرابی نصب رو برو میشود .
 
 
پارچه کشی روی دیوار -دیوار کوب پارچه ای در لبه های انتهایی دیوار و پنجره و یا از این قبیل دارای برگردون تمیز و بدون نخ در رفتگی پارچه با استفاده از ابزار های مخصوص چوبی مخفی در زیر سازی کار میباشد ولی در کاغذ های دیواری پارچه ای انتهای دیوار ها و همچنین قواره های کاغذ پارچه ای با تیغ کاتر بریده مشود که باعث نخ در رفتگی و ریش ریش شدن پارچه ها میگردد و نمای بدی پیدا میکند.
.
 
پارچه کشی روی دیوار -پارچه کوبی با دیگر عناصر استفاده شده در داخل فضای ساختمان از قبیل قاب بندی های چوبی یا گچی و پتینه کاری یا نقاشی و ورق طلا کاری ها و برنز کاری و آینه کاری و یا دیگر کارهای حرفه ای در سبک های کلاسیک یا نیو کلاسیک و مدرن هماهنگی ویژه ای دارد.
 
 
پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار در مقایسه با کاغذ دیواری پارچه ای و یا یا پارچه دیواری که بصورت معمولی و بدون هیچ گونه زیر سازی و استفاده از الیافی در زیر کار نصب میگردد دارای خاصیت های ویژه ای هم از نظر فنی و هم زیبایی و استقامت می باشد. 
 
 
پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار از نظر فنی دارای خاصیت ضد صدا و آکوستیک نمودن محیط میباشد و از عبور و ورود صدا به داخل و خارج فضای داخلی ساختمان تا حد چشمگیری جلوگیری مینماید .
پارچه کشی روی دیوار -پارچه کوبی روی دیوار را میتوان با فوم های صدا گیر بسیار قوی ترکیب نمود و صدا گیری و آکوستیک فوق العاده ای را ایجاد نمود.
 
 
پارچه کشی روی دیوار -پارچه کوبی روی دیوار را بعد از نصب فوم های صدا گیری که ضخامت آنها در حدود 1 سانتی متر می باشد بر روی لایه فوم صدا گیر نصب مینماییم و با داشتن نمایی بسیار لوکس از دیوار از خاصیت آکوستیکی آن نیز بهره مند میشویم .
 
 
پارچه کشی روی دیوار -پارچه کوبی دیوار بدلیل استفاده از الیلف مصنوعی ویسکوز قابل استفاده در زیر سازی آن و استفاده از روش مبله کردن دیوار با پارچه که در آن روش پارچه با چسب همانند کاغذ دیواری پارچه ای و یا پارچه دیواری چسبانده 
نمیشود دارای استقامت بالا در برخورد اشیا با دیوار و نیز سرما و گرما و تابش خورشید و از این قبیل میباشد که گروه طراحی داخلی نقش آذین محصولات پارچه کوبی دیوار خود را برای 15 سال ضمانت از نظر جنس و نصب مینماید .
 
 
پارچه کشی روی دیوار -پارچه کوبی دیوار در واقع در ابتدا دارای خاصیت زیبایی و منحصر بفرد بودن در پروژه های طراحی داخلی مسکونی یا اداری و یا تشریفاتی میباشد که نحوه منحصر بفرد نصب و اجرا این حرفه باعث لوکس شدن آن گردیده است و
 
در اولویت بعدیدارای خاصیت های فنی از قبیل ضد صدا بودن و آکوستیک بودن و ضد سرما و گرما و نرمی آن میباشد .
 
 
پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار در ابتدا از کاخهای سلطنتی ورسای در فرانسه و تزیین سالن های مجلل آن دوره شروع شد و در نهایت به سبک امروزی و تنوع بسیار بالای پارچه ها در سبک های متنوع کلاسیک و نیو کلاسیک و مدرن و 
تلفیقی به کمک طراحان و معماران داخلی در طراحی و دکوراسیون داخلی فضاهای داخلی انجامیده است .
 
 
 
پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار  در اصل همان پارچه دیواری هم اکنون در طراحی داخلی میباشد با این تفاوت که در نصب دارای زیر سازی و متد نصب فرانسوی در آن مباشد که باعث مبله شدن دیوار و لب برگردون لبه های کار میگردد که بسیار چشمگیر و زیبا میشود ولی پارچه دیواری بصورت مستقیم با چسب کاغذ دیواری روی دیوار چسبانده میشود و لبه های انتهایی پارچهبا تیغ برش میخورد .
 
 
پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار  در محیط های داخلی با رنگ های گرم مانند زرد روشن یا کرم و بژ و درمقادیر کمتری طلایی فضای داخلی اتاق یا سالن را پر از گرمی و نور و نشاط میسازد که از نظرروان پزشکی زرد شاد ترین رنگ طیف می باشد همراه با حس گرمی و شادی و خوش بینی ولی بایستی به این موضوع نیز توجه داشت که بیش از حد قرار گرفتن در معرض رنگ زرد روشن میتواند باعث اظطراب و بی قراری گردد.
 

پارچه کشی روی دیوار پارچه کوبی دیوار در محیط های داخلی بارنگ های طیف گرم بارنگ نارنجی روشن که از ترکیب دو رنگ قرمز و زرد است ، ترکیبی از دو رنگ را دارا می باشد. این رنگ انرژی و سرزندگی رنگ قرمز و گرمی و نشاط رنگ زرد را داراست. در تنالیته ای از طیف این رنگ دوست داشتنی از رنگ هلویی روشن که رنگی بسیار دلپذیر در خانه است بسیار استفاده می گردد.هلویی روشن در اماکن مجلل و رستوران های گران قیمت استفاده می گردد که با  پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار ایجاد شده دردیوارهایی از فضا هارمونی و هماهنگی ویژه ای را بوجود می آورد.

پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار  در محیط های داخلی که با رنگ سبز روشن طراحی میشوند باعث آرام بخش تر شدن فضای داخلی می گردد ولی معمولأ در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل از تنالیته ای از طیف رنگ سبز مثل زیتونی سبز دریایی روشن و تیره و سبز دودی و سبز کبریتی تیره استفاده می گردد.

پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار  در محیط های داخلی با رنگ های آرامبخش مثل آبی که باعث بزرگتر به نظر آمدن محیط می شود و رنگی آرامبخش و مثبت است.در طراحی دکوراسیون داخلی از رنگ های فیروزه ای کدر و فیروزه ای سیر و فیروزه ای تیره و آبی کبریتی سیر و روشن و آبی اسمانی سیر و روشن و سرمه ای و لاجوردی رنگ بندی سالن های پذیرایی با شکوه و اماکن تشریفاتی رسمی با ترکیب با رنگ های گرم و همچنین طلایی و نقره ای و پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار  مناسب در فضاهای داخلی مجلل زیبایی و وقار خاصی را به محیط می دهد.

پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار در محیط های داخلی که با رنگ بنفش یا ارغوانی طراحی می شوند به محیط حس اشرافیت و سلطنت و تجملی می دهد. رنگ بنفش ترکیبی از قرمز هیجان آور با آبی آرام بخش است و در حالتی که دارای قرمز روشن بیشتری باشد دارای انرژی بیشتری می باشد در طراحی و دکوراسیون داخلی در خانواده رنگ های بنفش از نیلی کمرنگ و بادمجانی روشن و بنفش مخملی و بنفش دودی و نیلی در اماکن و محیط های مختلف استفاده می گردد و از آنجا که رنگ ارغوانی رنگ مورد علاقه خانم ها می باشد از این رنگ در رنگ آمیزی اتاق های خواب مستر هم با هماهنگی با پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار استفاده می گردد.

پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار در محیط های داخلی با رنگ های بسیار روشن مایل به سفید شامل رنگ های صورتی محو و کرم نعنایی و آبی محو و نیلی محو و سفید خاکستری و بژدریایی  و بژ روشن و هلی و پوست پیازی و استخانی و کتانی و یشمی محو در وسعتی بزرگ  از دکوراسیون و طراحی داخلی مورد استفاده می شود که از رنگ های صورتی آن در اتاق های دخترها و رنگ های آبی آن در اتاق پسرها استفاده می گردد.و از طیف هلویی و دیگر رنگ های بژ و خاکستری و از این قبیل در سالن های پذیرایی و نشیمن استفاده می شود.

پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار   در محیط های داخلی با رنگ های قهوه ای شامل رنگ های کاکایویی و بادامی سیر و روشن و عسلی و خردلی و ماشی و برنزی و آلبالویی که همگی از زیر مجموعه رنگ های قهوه ای هستند بسیار کاربردی و تأثیر گذار می باشند.شامل رنگ هایی می شود که در طبیعت زیاد کاربرد دارد و در دکوراسیون داخلی رنگ قهوه ای یک اهرم اصلی در استفاده از رنگ ها می باشد.

در فضای داخلی  پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار   شده با رنگ های خانواده قهوه ای حس ثبات و سادگی و آرامش بوجود می آید و این رنگ ها را می توان در فضاهای مختلفی از قبیل  فضاهای نشیمن و کتابخانه ها و ویلاهای روتیک می باشد.

پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار  در فضاهای داخلی با رنگ های مشکی استفاده شده در خطوط جزیی از فضای داخلی مانند سنگ های مشکی استفاده شده روی کنسول های تزیینی و دستگیره های درب و اثاثیه منزل مشکی رنگی همانند پیانو رویال مشکی هماهنگی و زیبایی منحصربفردی ایجاد می نماید . لمسه کاری - لمسه کوبی  در این فضا باعث هر چه زیباتر شدن اشیاء و خطوط جزیی مشکی می گردد.

 

پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار  فضاهای داخلی با رنگ های خاکستری که شامل خاکستری مات و سیر و نقره ای و توسی و دودی و سربی می شود.رنگ های خاکستری در دکوراسیون داخلی می تواند پس زمینه فوق العاده برای رنگ های تند و شدید باشد. و همچنین با رنگ سفید هماهنگی فوق العاده را در ابزارها و گچبری ها و دیوارها و درب و پنجره پیدا می کند .پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار   در اتاق ها و سالن هایی که از ترکیب رنگ خاکستری و رنگ های تند و گرم دیگرو سفید استفاده میشود بسیار حرفه ای و دلباز می گردد.

 

پارچه کشی روی دیوار - پارچه کوبی دیوار در فضاهای داخلی که غالب رنگ آنها بیشتر سفید می باشد در صورتی که پتینه کاری وکهنه کاری بصورت رنگی مثل آینه های برنزی اسیدشور و پتینه ای و پتینه کاری وکهنه کاری های بصورت ترکیبی باشیشه های رنگی بدلیل سفید بودن فضا بسیار جلوه می کند.رنگ سفید در دکوراسیون داخلی بستر مناسبی برای نمایش دادن رنگ های گرم و تند و دیگر رنگ ها می باشد بنابراین اصلی ترین رنگ برای دکوراسیون و طراحی داخلی بشمار می آید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
     صفحه اصلی        |      درباره ما        |      محصولات و خدمات        |      گالری تصاویر        |      تماس با ما   
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت نقش آذین می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح