آینه کاری

آینه کاری یکی از هنرهای مورد توجه در معماری و طراحی فضاهای داخلی است که در طرح ها اشکال مختلف هندسی و گل و بته های مختلف با هنرمندی آینه کاران باتجربه و خوش ذوق گروه ما انجام میشود.

آینه در ایران از دوره ساسانیان رایج گردیده و توسط هرمندان ایرانی در بناهای معروف اجراء میگردیده است.

آینه کاری در بناهای زیبا با بازتاب وتشعشع نور، درخشش و زیبای منحصر بفردی را ایجاد مینماید و با هماهنگی مناسب با ابزار ها و گچبری های کلاسیک و یا نیوکلاسیک و حتی مدرن و نورپردازی های ویژه طبیعی و مصنوعی آنها انرژی و اصالت ویژه ای را در فضای داخلی ایجاد می نماید.

 در فضاهای داخلی ساختمان شامل دو دسته اصلی آینه کاری های اصیل و سنتی ایرانی شامل طرح های گیاهی نقوش اسلیمی ، گل و پرنده و غیره؛ دسته دومآینه کاریروی دیوار-آینه کاری منزل به سبک نیوکلاسیک و مدرن میباشد که از طرح های مختلف هندسی و ترکیب آینه های بزرگتر ابزارخورده با آینه های کوچکتر ابزار خورده فضایی با جلوه ای خاص ایجاد مینماید.

 یکی از متریال های لوکس و تجملی در طراحی و معماری داخلی بشمار میرود و در اماکن لوکس و تشریفاتی شامل هتل های پنج ستاره و تالارها و سالن های کلاسیک و مدرن و فضاهای راهروهای داخل آپارتمان و حتی در شکل ضدآب و شیشه های رنگی در فضاهای بیرونی نیز با ترکیب با ابزارهای استیل و چوبی بسیار مورد استفاده و کاربردی میباشد.

آینه کاری در فضاهای داخلی منجربه ایجاد بزرگتر به نظر آمدن فضاهای داخلی میگردد.به همین دلیل در فضاهایی مانند راهروها و اتاق های کوچکتر بسیار کاربردی تر میباشند. اما بایستی در همین فضاها هم به اندازه مناسب و با طراحی مناسب همان فضای داخلی استفاده نمود.

آینه کاری روی دیوار-آینه کاری منزل را بصورت حرفه ای با قاب بندی های چوبی و یا گچی روی دیوارها و سقف ها اجرا مینماییم که از نظر اجراء و زیبایی شامل لبه های انتهاىى زیبا تر و تمیز تر و بدون درز و نا شاقولی در دیوار های که مشکل ناترازی و ناشاقولی دارند ایجاد می نماییم.

آینه بایستی به صورت کاملآ همسطح و بدون ناهمواری در زیر کار ایجاد گردد و اگر چنین مشکلی در زیرسازی از قبل وجود دارد توسط استاد کاران حرفه ای این مشکلات پوشش داده شوند و در نهایت پروژه ای بی عیب و نقص به کارفرما تحویل گردد ما تیمی با دقت و حرفه ای این امور را رعایت نموده و پروژه ای بدون اشکال و تضمینی را به کارفرمایان محترم ارایه می نماییم.

 در سالیان اخیر در طراحی دکوراسیون داخلی بعنوان یکی از متریال های اساسی در فضاهای داخلی مورد استفاده قرارمیگیرد که با ترتیب با هنرهای دیگر ساختمانی شامل ابزارکاری های استیل و برنز و گچبری ها و ابزارهای چوبی وهمچنین کاغذدیواری و پارچه کوبی روی دیوار و لمسه کوبی های زیبا ورنگ و پتینه و نقاشی های هنری روی دیوار و سقف و ورق طلا کاری وکهنه کاری های ابزارهای گچی یا چوبی و همچنین هماهنگی با مبلمان و پرده و اثاثیه لوکس منزل و لوسترها و دیوارکوب های کریستالی و مورانو و برنز و سرامیکی و دیگر لوازم و اثاثیه لوکس زیبایی منحصر به فردی را ایجاد می نماید.

آینه کاری منزل در فضای داخلی با انواع آینه های آنتیک اسید شور و همچنین آینه های در رنگ های سفید ، دودی ، برنزی تیره و روشن ، آینه مسی و طلایی و بژ و کروم و ده ها رنگ و طرح دیگر قابل استفاده می باشد.

آینه کاری به سبک اروپایی با تلفیق با آینه کاری اصیل ایرانی وترکیب با قاب های چوبی کنده کاری شده و معرق کاری شده با طرح ها و تزیینات کلاسیک به طراحی داخلی سبکی فرانسوی می دهد که با هماهنگی با چیدمان کلاسیک فرانسوی و استفاده از مبلمان با رنگ های زنده سبز و طلایی و قرمز و آبی و استفاده از کوسن های پارچه ای در سایز های مختلف و لوستر ها و چراغ های دیواری کریستالی و برنزی اصل فرانسوی و استفاده از کف پوش های چوبی و پرده های لوکس با یراق و والان های کلاسیک هماهنگی منحصربفردی و زیبای برای فضای داخلی پروژه ایجاد می نماید.

آینه کاری روی دیوارها و سقف های سالن ها و اتاق های لوکس بر اساس طرح و اجراء حرفه ای در پروژه های طراحی داخلی باعث منحصر به فرد شدن و فاصله گرفتن از متریال های عام موجود در بازار از قبیل دیوار پوش های پلاستیکی و کاغذ دیواری های ارزان و سنگ های دکوراتیو عام می گردد که از این حیث در طراحی های داخلی لوکس و منحصربفرد منجر به چشمگیرشدن پروژه ها میگردد.

تیم ما با پرسنلی مجرب و حرفه ای طرح های شما کارفرمایان محترم را با رعایت اصول فنی و مشاوره های تخصصی به صورت کاملأ حرفه ای و تخصصی اجراء و در مواردی که از سوی کارفرما نیاز به ارایه نمونه های اجرایی و طرح های آینه کاری باشد از طرف گروه ارایه می گردد.

آینه کاری روی دیوار در منازل مسکونی و همچنین فضاهای اداری را می توانیم با هزینه های ارزان ، متوسط و گران قیمت با توجه به نوع طرح آینه کاری اجراء نماییم که ابتدا کارشناسان ما برای مشاوره و اندازه گیری رایگان در محل پروژه حاضر می شوند و پس از مشخص شدن طرح آینه کاری پیش فاکتور به کارفرمایان محترم ارایه می گردد.

آینه کاری منزل در طراحی و دکوراسیون داخلی را می توانیم با اجرای سندبلاست در طرح هایی که در پرده ، مبلمان یا ترکیبی از طرح های موجود در آنها و دیگر عناصر طراحی و دکوراسیون داخلی است انجام دهیم. سندبلاست کردن شیشه یا آینه در واقع از طریق ایجاد طرح دلخواه توسط پاشیده شدن نوعی ماسه خاص توسط دستگاه سندبلاست صورت می گیرد.

آینه کاری در فضاهای داخلی منازل و اداری با ترکیبی مناسب و حرفه ای با شیشه های رنگی سندبلاست شده و شیشه های ویترای شده بصورت تایل های طراحی شده در فضاهای مختلف پروژه مورد استفاده می باشد.

آینه کاری روی دیوار-آینه کاری منزل به سبک اصیل ایرانی را با طرح های زیبایی از قبیل اشکال هندسی اصیل ایرانی مثل بوته جقه های بزرگ و حتی طراحی خوشنویسی های در سایزهای بزرگ و نیز طرح های پرندگان زینتی زیبا از قبیل طاووس ، طوطی ، سیمرغ و درختچه ها و پرندگان به سبک شرقی و نیز طرح های هندی و آفریقایی استفاده نمود.

 

آینه کاری روی دیوار-آینه کاری منزل از آن تزییناتی است تا همین چند سال پیش در کاخ های بزرگ یا خانه های اعیان و اشراف نمونه -اش را می دیدیم.

چیدن قطعات آینه  طراحی یک فضای مشبک و چشم نواز کاری نبود که هر کسی براحتی از پس آن بر بیاید.

 

امروزبا توجه به عمومی شدن استفاده از آینه و وجود ابزار پیشرفته و راحت جهت برش و لبه تراش و حتی اندازه گیری دقیق آسان تر از گذشته شده است.

آینه  در فضای نشیمن یا اتاق خواب اگر اندازه بیش از حد بزرگ و غیر نرمال باشد پس از مدتی زیبایی خود را از دست داده و زننده خواهد شد و حتی نظافت آینه هم سخت میشود.

آینه کاری منزل در دکوراسیون داخلی میتواند نو فضا را دوبرابر کند و جلوه خاصی به محیط بدهد.

آینه  فضای کوچک را بزرگ نشان میدهد به شرط اینکه در موقعیت و فضایی مناسب و درست نصب شود.

 

 بخصوص در حمام و دستشویی که مرسوم تر است از آینه های با ابعاد کوچک در کنار هم استفاده میشود.

 ورودی منزل که فضای بزرگتری نیز دارد از اینه های بزرگ استفاده میشود.

در قدیم آینه صرفا جنبه کاربردی داشته اما امروزه با توجه به فراگیر شدن آن علاوه بر بحث کاربردی جنبه زیبایی هم مطرح است.

با کنار هم چیدن قطعاتی از آینه به صورت منظم یا نا منظم اثری هنری ایجاد خواهد شد.

قاب بندی نیز تاثیر زیبایی را دو چندان میکند به این صورت که قاب هایی با رنگ طلایی به محیط گرمای بیشتری نسبت به قاب های سفید میدهد.

در معماری و دکوراسیون داخلی بحث کاربردی و زیبایی همزمان بکار گرفته میشود برای مثال آینه و کنسول عنصری است که هر دو ویژگی را دارد.

در برخی از مدل های چیدمان در آینه کاری ،آینه های لبه تراش خورده کنار هم قرار میگیرد به این صورت که لبه های آینه طبق اندازه ی دلخواه طی فرآیندی تراشیده میشود تا زاویه گرفته و به آن شکل قاب دهد .

در اجرای آینه  با توجه به اهمیت و حساسیت کار باید از مواد و متریال درجه یک استفاده کرد .

در آینه کاری مدرن رنگ شامپاینی و دودی و سفید بیشترین استفاده را دارد.

این هنر بر روی سطوح گچی و سیمانی و چوبی و ... قابلیت اجرا دارد.

امروزه علاوه بر حمام و سرویس بهداشتی و ورودی ساختمان در اتاق خواب ها و نشیمن نیز جایگاه خود را پیدا کرده تا هم نور را بیشتر و هم فضا را بزرگتر نشان دهد.

بهترین ترفند ها برای دکوراسیون داخلی خانه ای کوچک استفاده از آینه کاری در طراحی خانه است.

در دنیای معماری ،آینه کاری منزل میتواند ابزاری قدرتمند و خاص برای خلق یک اثر هنری باشد.

این هنر اگر به درستی انجام شود میتواند یک نقطه ی کانونی و خاص در خانه تان باشد .

 

 

برخلاف تصور عموم استفاده از این هنر ساده ای نیست و نیاز به یک متخصص و نصاب آینه کار منزل میباشد .

آینه کاری منزل بخصوص اتاق نشیمن معمولا قدی و بزرگ است .آینه کاری منزل در هر جا و هر مدلی میتواند زیبایی را همراه داشته باشد.

آینه کاری منزل در اتاق  نشیمن معمولا به این شکل است که کنار دیوار آینه کاری شده ؛میز ناهار خوری قرار بگیرد و میز با شمع نور پردازی شود خواهید دید جلوه نور چگونه فضا را خاص جلوه میدهد .

 

اگر آشپزخانه ای کوچک دارید با آینه کاری دیوار یا کابینت ها هم نور بیشتری دارید هم فضای بزرگتر خواهید داشت.

آینه کاری در اتاق خواب معمولا با توجه به سلیقه متفاوت است به نظر برخی بهتر است روبه روی تخت نباشد یا اگر در کنج اتاق آینه ها نصب میشود اتاق را بزرگتر نشان میدهد و زاویه دید جالبی خواهد داشت.

همچنین با نصب آینه بر روی درب های کمد دیواری بدون اشغال فضا یک سطح وسیع و زیبا در اتاق ایجاد میشود .

آینه کاری در راهرو چون محل رفت آمد میباشد و امکان قرار دادن میز و مجسمه و گلدان ندارد در نتیجه بهترین گزینه تابلو دیواری یا آینه است.

امروزه ابعاد آینه کاری گسترده تر شده و آینه ها مانند پنجره های هستند که جا میشود نصب کرد .که خاصیت انعکاس نور و اشیا را دو چندان میکند.

مکان و نحوه ی قرار گرفتن آینه دو نکته ی بسیار اساسی در دیزاین خانه میباشد. یعنی اگر محل نصب جایی باشد که بازتاب نا مطلوبی ایجاد کند بهره وری و زیبایی را بشدت کاهش میدهد.

اندازه ی آینه ها باید با هم و با دیوار تناسب داشته باشد از نصب آینه کوچک بر روی دیوار بزرگ خودداری کنید.

ورودی ساختمان با توجه به اینکه فاقد نور طبیعی است محلی مورد علاقه برای اکثر طراحان دکوراسیون جهت آینه کاری منزل محسوب میشود.

آینه کاری در طراحی و دکوراسیون داخلی محیط بدلیل انعکاس نور و رنگ تحت تأثیررنگ های استفاده شده در محیط می باشد که در صورتی که از رنگ های تند و پرانرژی همچون قرمز استفاده گردد باعث هیجانی تر شدن و گرم و شورانگیزتر شدن محیط میگردد که برای فضاهایی که مشوق فعالیت و ارتباطات زنده از قبیل سالن های پذیرایی و اتاق های غذاخوری و همچنین فضاهای عبوری که شما فرصت زیادی برای ماندن ندارید می باشد.

 آینه کاری روی دیوار-آینه کاری منزل در محیط های داخلی با رنگ های گرم مانند زرد روشن یا کرم و بژ و درمقادیر کمتری طلایی فضای داخلی اتاق یا سالن را پر از گرمی و نور و نشاط میسازد که از نظرروان پزشکی زرد شاد ترین رنگ طیف می باشد همراه با حس گرمی و شادی و خوش بینی ولی بایستی به این موضوع نیز توجه داشت که بیش از حد قرار گرفتن در معرض رنگ زرد روشن میتواند باعث اظطراب و بی قراری گردد.

 آینه کاری روی دیوار-آینه کاری منزل  در محیط های داخلی بارنگ های طیف گرم بارنگ نارنجی روشن که از ترکیب دو رنگ قرمز و زرد است ، ترکیبی از دو رنگ را دارا می باشد. این رنگ انرژی و سرزندگی رنگ قرمز و گرمی و نشاط رنگ زرد را داراست. در تنالیته ای از طیف این رنگ دوست داشتنی از رنگ هلویی روشن که رنگی بسیار دلپذیر در خانه است بسیار استفاده می گردد.هلویی روشن در اماکن مجلل و رستوران های گران قیمت استفاده می گردد که با آینه کاری های ایجاد شده دردیوارهایی از فضا هارمونی و هماهنگی ویژه ای را بوجود می آورد.

 آینه کاری روی دیوار-آینه کاری منزلدر محیط های داخلی که با رنگ سبز روشن طراحی میشوند باعث آرام بخش تر شدن فضای داخلی می گردد ولی معمولأ در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل از تنالیته ای از طیف رنگ سبز مثل زیتونی سبز دریایی روشن و تیره و سبز دودی و سبز کبریتی تیره استفاده می گردد.

 

آینه کاریروی دیوار-آینه کاری منزل  در محیط های داخلی با رنگ های آرامبخش مثل آبی که باعث بزرگتر به نظر آمدن محیط می شود و رنگی آرامبخش و مثبت است.در طراحی دکوراسیون داخلی از رنگ های فیروزه ای کدر و فیروزه ای سیر و فیروزه ای تیره و آبی کبریتی سیر و روشن و آبی اسمانی سیر و روشن و سرمه ای و لاجوردی رنگ بندی سالن های پذیرایی با شکوه و اماکن تشریفاتی رسمی با ترکیب با رنگ های گرم و همچنین طلایی و نقره ای و آینه کاری دیوارهایی مناسب در فضاهای داخلی مجلل زیبایی و وقار خاصی را به محیط می دهد.

آینه کاریروی دیوار-آینه کاری منزل در محیط های داخلی که با رنگ بنفش یا ارغوانی طراحی می شوند به محیط حس اشرافیت و سلطنت و تجملی می دهد. رنگ بنفش ترکیبی از قرمز هیجان آور با آبی آرام بخش است و در حالتی که دارای قرمز روشن بیشتری باشد دارای انرژی بیشتری می باشد در طراحی و دکوراسیون داخلی در خانواده رنگ های بنفش از نیلی کمرنگ و بادمجانی روشن و بنفش مخملی و بنفش دودی و نیلی در اماکن و محیط های مختلف استفاده می گردد و از آنجا که رنگ ارغوانی رنگ مورد علاقه خانم ها می باشد از این رنگ در رنگ آمیزی اتاق های خواب مستر هم با هماهنگی با آینه کاری های دیوارها استفاده می گردد.

آینه کاریروی دیوار-آینه کاری منزل در محیط های داخلی با رنگ های بسیار روشن مایل به سفید شامل رنگ های صورتی محو و کرم نعنایی و آبی محو و نیلی محو و سفید خاکستری و بژدریایی  و بژ روشن و هلی و پوست پیازی و استخانی و کتانی و یشمی محو در وسعتی بزرگ  از دکوراسیون و طراحی داخلی مورد استفاده می شود که از رنگ های صورتی آن در اتاق های دخترها و رنگ های آبی آن در اتاق پسرها استفاده می گردد.و از طیف هلویی و دیگر رنگ های بژ و خاکستری و از این قبیل در سالن های پذیرایی و نشیمن استفاده می شود.

آینه کاری در محیط های داخلی با رنگ های قهوه ای شامل رنگ های کاکایویی و بادامی سیر و روشن و عسلی و خردلی و ماشی و برنزی و آلبالویی که همگی از زیر مجموعه رنگ های قهوه ای هستند بسیار کاربردی و تأثیر گذار می باشند.شامل رنگ هایی می شود که در طبیعت زیاد کاربرد دارد و در دکوراسیون داخلی رنگ قهوه ای یک اهرم اصلی در استفاده از رنگ ها می باشد. در فضای داخلی آینه کاری شده با رنگ های خانواده قهوه ای حس ثبات و سادگی و آرامش بوجود می آید و این رنگ ها را می توان در فضاهای مختلفی از قبیل  فضاهای نشیمن و کتابخانه ها و ویلاهای روتیک می باشد.

آینه کاری در فضاهای داخلی با رنگ های مشکی استفاده شده در خطوط جزیی از فضای داخلی مانند سنگ های مشکی استفاده شده روی کنسول های تزیینی و دستگیره های درب و اثاثیه منزل مشکی رنگی همانند پیانو رویال مشکی هماهنگی و زیبایی منحصربفردی ایجاد می نماید.آینه کاری در این فضا باعث هر چه زیباتر شدن اشیاء و خطوط جزیی مشکی می گردد.

آینه کاری فضاهای داخلی با رنگ های خاکستری که شامل خاکستری مات و سیر و نقره ای و توسی و دودی و سربی می شود.رنگ های خاکستری در دکوراسیون داخلی می تواند پس زمینه فوق العاده برای رنگ های تند و شدید باشد. و همچنین با رنگ سفید هماهنگی فوق العاده را در ابزارها و گچبری ها و دیوارها و درب و پنجره پیدا می کند.آینه کاری در اتاق ها و سالن هایی که از ترکیب رنگ خاکستری و رنگ های تند و گرم دیگرو سفید استفاده میشود بسیار حرفه ای و دلباز می گردد.

آینه کاری در فضاهای داخلی که غالب رنگ آنها بیشتر سفید می باشد در صورتی که آینه کاری بصورت رنگی مثل آینه های برنزی اسیدشور و پتینه ای و آینه کاری های بصورت ترکیبی باشیشه های رنگی بدلیل سفید بودن فضا بسیار جلوه می کند.رنگ سفید در دکوراسیون داخلی بستر مناسبی برای نمایش دادن رنگ های گرم و تند و دیگر رنگ ها می باشد بنابراین اصلی ترین رنگ برای دکوراسیون و طراحی داخلی بشمار می آید.

     صفحه اصلی        |      درباره ما        |      محصولات و خدمات        |      گالری تصاویر        |      تماس با ما   
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت نقش آذین می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح